Ozdoby świąteczne

Ozdoby świąteczne - wszystkie kategorie

 • Choinki

  Walka między zwolennikami choinek sztucznych a naturalnych będzie trwała wiecznie, podobnie jak między margaryną a masłem. Dla środowiska oczywiście jest lepiej kiedy kupujemy choinki naturalne, ale koniecznie należy sprawdzić legalność pochodzenia, bo handlarze potrafią ukraść choinkę z czyjegoś ogrodu aby ją sprzedać na targu. W internecie kupujemy na ogół choinki sztuczne, wśród nich najpopularniejsze są gęste sosny o wysokości 2 metrów.

 • Czapka Mikołaja
 • Dekoracje choinkowe
 • Kalendarz adwentowy

  Najpopularniejsze kalendarze adwentowe wyglądem przypominają standardową bombonierkę w formie prostokąta z 24 okienkami symbolizującymi kolejne dni grudnia, za którymi kryją się czekoladki. W sprzedaży znajdują się też inne kalendarze adwentowe - na przykład w formie cylindra do powieszenia, gdzie zakamuflowano smakołyki. Producenci zabawek z kolei proponują wersje niekulinarne, gdzie niespodzianką dla każdego dnia jest mała zabawka - w tej formie celuje szczególnie producent klocków Lego.

 • Lampki choinkowe
 • Strój Mikołaja
 • Pakowanie prezentów

  Małe prezenty zwykle pakujemy w torebki papierowe powlekane lakierem ozdobione motywami świątecznymi. Do większych prezentów stosujemy arkusze papieru, które również obowiązkowo przedstawiają motywy świąteczne. Popularnym prezentem jest alkohol, dlatego w sprzedaży są też wysokie torebki na butelki. Ostatnio bardzo popularna jest przezroczysta folia do pakowania prezentów, którą po prostu owijamy prezent i zawiązujemy na kokardkę kolorową wstążeczką. Będąc przy prezentach mała dygresja: jeśli nie chcecie obrazić swoich dziadków na Boże Narodzoenie to NIE KUPUJCIE im suplementów diety dla geriatryków w stylu Doppelherz - taki prezent utwierdza ich w przekonaniu, że są starzy i że zbliża się ich kres. Kupujcie prezenty skrojone pod konkretną osobę a nie jej wiek!

Aktualności / Poradniki

Ranking świątecznego kiczu

Ozdabiając nasze domy, ogrody i mieszkania, bardzo łatwo możemy przekroczyć delikatną linię oddzielającą gust od kiczu. Zapraszamy do naszego poradnika - rankingu najbardziej kiczowatych świątecznych ozdób.